Aktivácia platnosti zľavy v doprave na Preukaze študenta ISIC cez platbu bankovou kartou alebo bankovým prevodom.

 

Informácie sú určené pre študentov škôl, na ktorých je zavedené individuálne vyberanie poplatkov za aktiváciu platnosti zľavy v doprave na Preukazoch študenta:

 • Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre
 • Prešovská univerzita v Prešove
 • Paneurópska vysoká škola v Bratislave
 • Katolícka univerzita v Ružomberku
 • všetky stredné školy

POSTUP PRE AKTIVÁCIU ZĽAVY V DOPRAVE NA PREUKAZE ŠTUDENTA

1. PRIHLÁS SA NA moja.dopravnakarta.sk

 1. Prihlás sa (ak nie si zaregistrovaný, zaregistruj sa) na moja.dopravnakarta.sk . Na registráciu zadaj svoje meno, priezvisko, tvoju emailovú adresu, číslo čipu tvojho Preukazu študenta a zvoľ si heslo pre prístup do systému.
 2. Po prihlásení ti zobrazíme informácie o tvojom Preukaze študenta:
 • Dátum platnosti študentskej aplikácie – informáciu poslala tvoja škola v rámci zápisu do ďalšieho akademického roka. Informácia sa do systému môže dostať s určitým oneskorením po tvojom zápise, na niektorej škole to môže trvať aj 24 hodín vzhľadom na zaužívaný proces zápisu na škole.
 • Vo všeobecnosti platí, že Preukaz študenta strednej školy platí do 31.8. a Preukaz študenta vysokej školy platí do 30.9. príslušného akademického roka. Študenti posledného ročníka majú platnosť do 30.6. príslušného akademického roka.
 • Červený text NEAKTÍVNA v stave Preukazu študenta znamená, že uvedená platnosť ešte nie je zapísaná v čipe tvojho Preukazu. Do čipu sa zapíše po priložení Preukazu študenta k Univerzitnému terminálu. Ak už tento údaj na kartu zapísaný je, zobrazí sa zelený text AKTÍVNA.

2. UHRAĎ POPLATOK PRE AKTIVÁCIU ZĽAVY V DOPRAVE NA PREUKAZE ŠTUDENTA

 1. Systém vyhodnotí, či máš nárok na zľavu v doprave na ďalší školský rok. Ak áno, ponúkne ti možnosť zaplatiť poplatok za Aktiváciu zľavy v doprave na Preukaze študenta vo výške 3 eur.
 2. Na uhradenie poplatku si môžeš vybrať z týchto možností:
  1. platba bankovou kartou,
  2. platba cez internetbanking Slovenskej sporiteľne, TatraBanky alebo VÚB,
  3. platba cez bankový prevod (pri platbe bankovým prevodom, uveď číslo objednávky ako variabilný symbol).
 1. Po spracovaní platby sa v stave Preukazu študenta zobrazí informácia, že poplatok na zľavu v doprave na Preukaze študenta je ZAPLATENÝ, ale zatiaľ  platnosť študentskej aplikácie je NEAKTÍVNA (nezapísaná na kartu).
 2. Dátumy platnosti na zľavu v doprave – zobrazí sa dátum, do ktorého máš zaplatenú zľavu na dopravu na tvojom Preukaze študenta. Platnosť zľavy vo vlakoch a v autobusoch sa môže líšiť vzhľadom na rôzne pravidlá na použitie zľavy u týchto dopravcov. 

3. PRILOŽ KARTU K UNITERMINÁLU

 1. Pre zápis údajov do čipu karty prilož svoj Preukaz študenta na Univerzitný terminál v škole alebo v sieti verejných UNITerminálov. Do čipu sa zapíše dátum platnosti študentskej aplikácie ako aj dátum platnosti zľavy na dopravu.
 2. Po prihlásení na portál moja.dopravnakarta.sk budú v informáciách o Preukaze študenta zobrazené dátumy platnosti zľavy v doprave pre ďalší akademický rok ako AKTÍVNE.

INFORMÁCIE O PREUKAZE ŠTUDENTA V APLIKÁCII UBIAN – INFORMÁCIE O PREUKAZE MÁŠ PORUKE

Prepoj svoj preukaz študenta s appkou UBIAN a získaj skvelé funkcie.

 1. Klikni na Môj UBIAN.
 2. Zvoľ možnosť Preukaz študenta. Pri registrácii karty stačí zadať: tvoje meno, priezvisko a číslo čipu na Preukaze študenta.
 3. Aplikácia ti zobrazí informácie z tvojho Preukazu študenta.
 • platnosť karty
 • platnosť zľavy na železničnú/autobusovú dopravu
 • možnosť prolongovať zľavu v doprave na ďalší akademický rok
 1. Po prihlásení / registrácii ti pribudnú ďalšie možnosti využitia appky UBIAN:
 • zobrazí sa zostatok kreditu na elektronickej peňaženke
 • zobrazia sa platné predplatné cestovné lístky
 • v appke UBIAN si môžeš po celý rok jednoducho dobiť kredit na elektronickej peňaženke alebo kúpiť predplatný cestovný lístok.

Aktivuj a predĺž si platnosť zľavy v doprave na Preukaze študenta na aktuálny akademický rok a využívaj zľavy v doprave. Máš problém s prolongáciou tvojho preukazu študenta? Radi ti s prolongáciou pomôžeme. Kontaktuj nás na: tel.: +421 905 384 092 (pracovné dni 7:00-15:00) e-mail: info@ubian.sk